Británie kvůli sněhu zavírá letiště a školy

Zahraničí
8. 2. 2007 10:51
ilustrační foto: kalamita na letišti
ilustrační foto: kalamita na letišti

ilustrační foto: kalamita na letištiNěkolikacentimetrová sněhová nadílka během noci vedla ve čtvrtek v Británii k uzavření pěti letišť. Děti v mnoha školách dostaly nečekaný den sněhových prázdnin.

Silničáři vyzvali řidiče, aby ve středu nevyjížděli, pokud to není nezbytně nutné. Přesto je na některých hlavních tazích omezený provoz. Podmínky na silnicích jsou zrádné, zvláště pro Angličany, kteří na zimu nepoužívají zimní pneumatiky, jelikož to ve zdejším mírném klimatu není zpravidla potřeba.

Anketa v několika londýnských servisech ve středu ukázala, že na zimní pneumatiky se čeká nejméně týden a v servisech většinou měli potíže vůbec nějaký typ nalézt. V jednom ze servisů řekli, že nejlepší bude si zimní pneumatiky zajet koupit na kontinent, v jiném doporučili obstarat si je ze Skotska.

Během noci napadlo i v Londýně asi pět centimetrů sněhu, ale sníh dále padá. V horských oblastech napadlo od půlnoci do rána kolem 15 centimetrů. Meteorologové o něm věděli včas a varovali Británii už ve středu dopoledne.

Vedle automobilové je zasažena i vlaková doprava, i když většina vlaků podle příslušných společností ráno vyjela. Nejvíce potíží mají v Kentu.

Ekonomové odhadli, že dnešek bude Británii kvůli pozdním příchodům a tomu, že si lidé raději vezmou den volna, než aby se probíjeli sněhem, stát zhruba 400 milionů liber, tedy asi 17 miliard korun.

Autor: ČTK

Foto: Jan Schejbal

 

Další čtení

Robert Fico

Fico už nadbíhá Babišovi a vidí společně vzkříšenou visegrádskou čtyřku

Zahraničí
8. 11. 2025
Letecká havárie - ilustrační foto

Po čtyřech dnech stále nacházejí oběti pádu letadla. Objevili 14. tělo

Zahraničí
Aktualizováno: 8. 11. 2025 11:47
ilustrační foto

Orbán je šťastný. Dostal od Trumpa výjimku ze sankcí na ruskou ropu

Zahraničí
7. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ