Británie stále v pozoru. Policie očekává další zatýkání a zátahy

Zahraničí
27. 5. 2017 18:12
Britská policie prohledává po pondělním útoku několik domů v Manchesteru.
Britská policie prohledává po pondělním útoku několik domů v Manchesteru.

Britská policie očekává v rámci vyšetřování pondělního teroristického útoku v Manchesteru další zatýkání a zátahy. Sdělil to vysoce postavený činitel protiteroristického odboru policie Mark Rowley.

Podle něho si vyšetřovatelé udělali již lepší představu o tom, jak byla bomba použitá sebevražedným atentátníkem připravena. "Je toho stále ještě mnoho, co je třeba udělat," dodal.

Šéf manchesterské policie Ian Hopkins upozornil, že sobotní snížení stupně ohrožení terorismem v Británii neznamená, že práce bezpečnostních složek polevuje. Prostředky vynaložené na vyšetření případu a na zajištění bezpečnosti občanů zůstávají podle něho stejné.

Autor: ČTK , BBCFoto: ČTK/AP , Jonathan Brady

Další čtení

ilustrační obrázek

EU posílá desítky letadel a tisíce hasičů do boje s požáry ve Francii a Španělsku

Zahraničí
27. 7. 2026
Zástupce policejního náčelníka v Seattlu Tyrone Davis spolu se starostkou Seattlu Katie Wilsonovou hovoří na tiskové konferenci po střelbě na gastronomickém festivalu

Krvavý incident v Seattlu: Při střelbě na festivalu zemřeli tři lidé, mezi zraněnými je i dítě

Zahraničí
27. 7. 2026
ilustrační obrázek

Z deseti tisíc obyvatel zbyla stovka. V kazašských stepích mizí celé vesnice

Zahraničí
27. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ