Bulharský premiér čelí výhružkám smrtí. "O život se nebojím!"

Zahraničí
23. 2. 2016 06:04
Bulharský premiér Bojko Borisov.
Bulharský premiér Bojko Borisov.

Bulharský premiér Bojko Borisov obdržel dopis, v němž mu neznámý pisatel vyhrožuje smrtí. Předseda vlády uvedl, že obavy o život nemá. Výhrůžka je podle něj důsledkem úspěšného boje s korupcí a pašeráctvím.

Kromě textu s výhrůžkou obsahovala obálka, která dorazila na úřad bulharské vlády v Sofii, také náboj a Borisovovu fotografii.

Borisov si podle svých slov výhrůžku vysloužil nejspíš kvůli zásahu proti pašerákům cigaret, alkoholu, cukru a masa a také tím, že zrušil veřejná výběrová řízení za 1,7 miliard lev (23,5 miliardy Kč). "Každý musí nést svůj kříž," dodal premiér.

Borisov v posledních týdnech skutečně zrušil několik velkých státních zakázek s tím, že nechce, aby panovala sebemenší pochybnost o tom, že při jejich zadávání nehrála roli korupce.

Borisov vytvořil středopravicovou vládu v listopadu 2014 po téměř dvou letech politické nestability. Bulharsko patří podle Transparency International k nejvíce zkorumpovaným zemím v Evropské unii. Za nedostatečný boj proti úplatkářství Sofii pravidelně kritizuje i Evropská komise.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Slovenský prezident a ministr obrany nastoupili na výcvik armádních záloh

Zahraničí
10. 7. 2025

Více než polovina českých europoslanců podpořila nedůvěru šéfce Evropské komise

Zahraničí
10. 7. 2025

Ukrajina má všechny signály o obnovení pomoci USA, řekl Zelenskyj

Zahraničí
10. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ