Dívky v arabské škole musely nastupovat do autobusu zadem

Zahraničí
4. 4. 2017 17:05
Ze základní školy Al-Azhar.
Ze základní školy Al-Azhar.

Švédský premiér Stefan Löfven v úterý odsoudil "segregaci", kterou ve Stockholmu praktikuje soukromá arabská základní škola Al-Azhar. Na skutečnost upozornila v úterý švédská televize TV4. Dokument z její produkce zachycuje, jak chlapci nastupují do autobusu dotčené školy předními dveřmi, kdežto děvčata zadními.

"Myslím, že je to odporné a něco takového by se nemělo ve Švédsku dít," reagoval na událost před novináři premiér. Ředitel školy Roger Lindquist médiím řekl, že vedení školy o oddělování chlapců a dívek nevědělo.

Tato soukromá škola financovaná z veřejných zdrojů se už loni stala předmětem polemiky kvůli oddělování chlapců a dívek během hodin tělocviku. Švédský ministr školství v únoru prohlásil, že hodiny, kde jsou žáci na základě pohlaví odděleni, zruší. Nařízení ještě nebylo zavedeno.

Švédská vláda se označuje za feministickou a rovnost mezi muži a ženami patří k jejím ústředním zásadám.

Autor: ČTK Foto: archiv , youtube

Další čtení

ilustrační fotografie

Vědci v JAR zkoumají hromadný úhyn sardinek, nejspíš způsobený virem

Zahraničí
29. 8. 2026
ilustrační obrázek

Dovolená jako ponížení. Němci zjišťují, že svět kolem nich funguje lépe

Zahraničí
29. 8. 2026
ilustrační foto

Švýcarskem se přehnala silná bouřka, kroupy zranily na 40 lidí

Zahraničí
28. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ