Do voleb příští rok nepůjdu, potvrdil Berlusconi

Zahraničí
24. 10. 2012 19:49
Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi.
Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi.

Bývalý italský premiér Silvio Berlusconi ve středu potvrdil, že svoji středopravicovou stranu Lid svobody (PdL) do voleb plánovaných na jaro příštího roku nepovede. 

"Nebudu znovu kandidovat na premiéra, ale zůstanu po boku mladších lidí, kteří umějí hrát a střílet góly," uvedl 76letý mediální magnát, kterému patří také fotbalový klub AC Milán. Tento politik, kterého nechvalně proslavily hlavně finanční a sexuální skandály, tvrdí, že "mu to stále myslí, ale že jeho rolí je dávat rady".

PdL podle Berlusconiho do konce prosince uspořádá primárky, v nichž vybere svého kandidáta na post premiéra.

Berlusconi a jeho vláda odstoupili loni v prosinci kvůli zhoršující se ekonomické situaci. V čele země je nyní úřednická vláda vedená premiérem Mariem Montim, která má Itálii zachránit před osudem Řecka potácejícího se v hluboké krizi.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Zelenskyj po korupčním skandálu oznámil změny v energetickém sektoru Ukrajiny

Zahraničí
15. 11. 2025

Ničivý nálet zničil v listopadu 1940 většinu britského města Coventry

Zahraničí
15. 11. 2025

Exploze zabavených výbušnin zabila na indické policejní stanici sedm lidí

Zahraničí
15. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ