Drama v Německu: žena bojuje o život, kolemjdoucí ji zapálil

Zahraničí
7. 12. 2016 12:17
Čin vyšetřuje německá policie (ilustrační foto).
Čin vyšetřuje německá policie (ilustrační foto).

V obci Kronshagen na severu Německa ve středu jedenačtyřicetiletý muž z neznámých důvodů zapálil osmatřicetiletou ženu, která utrpěla popáleniny na celém těle a je v ohrožení života. Útočníka policie krátce po činu zatkla; zřejmě jde o manžela napadené.

Ženu pachatel podle německých médií polil dosud neznámou tekutinou a zapálil na chodníku před klinikou dvanáctitisícové obce nedaleko Kielu. Žena se z místa snažila utéct a dostala se na druhou stranu ulice, kde jí pomohli kolemjdoucí, kteří plameny uhasili.

"Nebylo možné poznat, zda jde o ženu nebo o muže," popsal stav oběti po útoku policejní mluvčí, podle něhož čin vidělo až 20 svědků. Policie předpokládá, že motiv činu vychází ze vztahu dvojice. Ta prý žila odděleně.

Autor: ČTK Foto: ČTK , DPA/Friso Gentsch

Další čtení

ilustrační obrázek

Rok u moci a už na hraně: Merzova koalice čelí nedůvěře i vlastních voličů

Zahraničí
6. 5. 2026
ilustrační obrázek

„Mladí a silní“ v hledáčku policie: Německo tvrdě zasáhlo proti neonacistům

Zahraničí
6. 5. 2026
ilustrační obrázek

Trump obvinil papeže z podpory Íránu, ten mluví o právu na kritiku

Zahraničí
6. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ