"Du, dů, důů, důů," broukal si Cameron, když ohlásil rezignaci

Zahraničí
11. 7. 2016 20:27
David Cameron si po oznámení své rezignace broukal.
David Cameron si po oznámení své rezignace broukal.

Odcházející britský premiér David Cameron byl během projevu, ve kterém ohlásil středeční odchod z funkce, očividně v dobrém rozmaru. Když se totiž vracel od novinářů zpět do premiérského sídla v Downing Street číslo deset, tak si pobrukoval, jak zachytil jeho nevypnutý mikrofon na klopě saka.

"Velmi vám děkuji," řekl na závěr svého projevu, poté se vydal zpět do svého sídla. "Du, dů, důů, důů," byl jeho následný zvukový projev, který u dveří do premiérského úřadu zachytil mikrofon.

Uživatelé na twitteru spekulují, jakou melodii si Cameron broukal. Vincent McAviney z televize ITV se domnívá, že je to lehce truchlivá melodie z úvodní hudby amerického seriálu Západní křídlo. Ten pojednává o životech spolupracovníků prezidenta Spojených států, kteří pod neustálým tlakem musí řešit politické i osobní problémy.

Autor: ČTK Foto: , Twitter

Další čtení

Jednání ve Washingtonu mezi Izraelem a Libanonem bylo pozitivní, tvrdí strany

Zahraničí
14. 4. 2026

Maďarsko musí urychlit reformy, aby získalo zmrazené fondy EU, uvedla šéfka EK

Zahraničí
14. 4. 2026

Ropovod Družba bude opět funkční do konce dubna, řekl Zelenskyj

Zahraničí
14. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ