Dva týdny po atentátech v Bruselu, které si vyžádaly 32 obětí a na 300 zraněných, je v nemocnicích stále 66 lidí, z nichž 37 zůstává na jednotkách intenzivní péče. Uvedly to belgické zdravotní služby. Zprovozněny jsou už ale linky leteckého provozu, konkrétně například i z Bruselu do Prahy.
Osoby v intenzivní péči trpí větším počtem zranění a vážnými popáleninami. "Šestadvacet pacientů se léčí ve střediscích, které se specializují na popáleniny," upřesnila mluvčí zdravotních služeb Sven Heyndrickxová.
Mezi hospitalizovanými je 33 Belgičanů a 33 občanů 18 jiných států. Jsou rozmístěni ve 22 nemocnicích. Dva z nich se léčí ve Francii.
Bruselská prokuratura také upřesnila, že ze 32 obětí jich 16 zahynulo při dvojitém pumovém útoku džihádistů na letišti Zaventem a ostatních 16 při atentátu ve stanici metra Maalbeek.
Vyšetřování série atentátů, k nimž se přihlásila radikální organizace Islámský stát, ještě neskončilo. Jedná se o nejvražednější teroristické útoky v dějinách Belgie.
Z Bruselu do Prahy
Po téměř dvou týdnech se v pondělí večer obnovil letecký provoz s cestujícími mezi Prahou a bruselským letištěm Zaventem. Potvrdila to mluvčí pražského Letiště Václava Havla Marika Janoušková. Lety zastavily 22. března teroristické útoky v belgickém Bruselu. Jako vůbec první letoun s pasažéry ode dne útoků odstartoval ze Zaventemu již v neděli let do Portugalska.
Letiště Zaventem bylo uzavřeno pro osobní lety od 22. března, kdy dvojice sebevražedných atentátníků zdevastovala odletovou halu. O hodinu později se třetí sebevrah odpálil v bruselském metru. Útoky si vyžádaly více než tři desítky mrtvých a přes tři stovky zraněných. Podnikla je stejná teroristická skupina napojená na Islámský stát, která o čtyři měsíce dříve udeřila v Paříži.