Firmy v Nizozemsku dostávají balíčkové bomby

Zahraničí
13. 2. 2020 14:07
Policie vyšetřuje nahlášené bomby.
Policie vyšetřuje nahlášené bomby.

V Amsterodamu ve čtvrtek vybuchla další balíčková bomba, které kdosi od počátku roku rozesílá do firem po celém Nizozemsku. Druhé výbušné zařízení stihla policie včas zneškodnit nedaleko Utrechtu, informovala agentura Reuters. Už ve středu vybuchly dvě balíčkové bomby ve firmách v Amsterodamu a městě Kerkrade. Všechny incidenty se dosud obešly bez zranění.

Policie se podle agentury Reuters domnívá, že případy spolu souvisejí. Odesílatel podle ní požaduje výkupné. Nizozemská média informovala, že chce peníze v kryptoměně bitcoin. Jakou částku požaduje, ale není jasné.

Jeden balíček způsobil "malou explozi" v sídle banky ING v Amsterodamu, druhou zásilku se podařilo zneškodnit v sídle firmy Unisys v Leusdenu nedaleko Utrechtu. Kromě Amsterodamu, Utrechtu a Kerkrade dostaly balíčky s výbušninou už dříve také společnosti v Rotterdamu a Maastrichtu.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/ABACA/Utrecht Robin/ABACAPRESS.COM

Další čtení

Ales Bjaljacki

Běloruský režim propustil 123 vězňů, včetně Bjaljackého a Kalesnikavové

Zahraničí
13. 12. 2025

Ukrajinská Oděská oblast čelila jednomu z největších ruských útoků, uvedly úřady

Zahraničí
13. 12. 2025

Německo si předvolalo ruského velvyslance, důvodem jsou ruské hybridní útoky

Zahraničí
12. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV