Francie obnoví kontroly na hranicích s Itálií

Zahraničí
19. 10. 2011 07:00
Francouzi nechtějí, aby jim italská levicová mládež udělala z Cannes kůlničku na dříví.
Francouzi nechtějí, aby jim italská levicová mládež udělala z Cannes kůlničku na dříví.

Nedávné násilnosti krajní levice v Římě přiměly francouzské úřady, aby v rámci bezpečnostních příprav na listopadový summit skupiny zemí G20 ve středomořském letovisku Cannes krátkodobě obnovily kontroly na hranicích s Itálií.

Podle prefekta departementu Alpes-Maritime Jeana-Michela Dreveta bude francouzská strana úzce spolupracovat s italskou, aby předešla případným střetům s demonstranty, uvedl server issole24ore.com. Připravena bude i zvláštní jednotka policie.

Při protikapitalistických bouřích v Římě hořelo.Ještě před zahájením samotného summitu v Cannes, který se bude konat ve dnech 3. a 4. listopadu, se má v nedalekém Nice konat protiakce antiglobalistů, tradičně doprovázející summity vyspělých zemí sdružených v G20.

Obvyklá jsou proto i zvýšená bezpečnostní opatření na hranicích dotčených zemí.

Program pochodu antiglobalistů 1. listopadu v Nice zatím není jasně stanoven. Předpokládá se však, že bude uzavřen přístup do centra města. Podobně tomu bude v Cannes, kde bude zakázán přístup na pobřežní promenádu Croisette.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Izrael a Sýrie souhlasí s příměřím, oznámil velvyslanec USA v Turecku

Zahraničí
19. 7. 2025

Slovinští poslanci schválili návrh zákona o právu na asistovanou sebevraždu

Zahraničí
18. 7. 2025

Německý kancléř Merz označil postup Izraele v Pásmu Gazy za nepřijatelný

Zahraničí
18. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ