Francouz chtěl mluvit s Macronem, volal mu i 195krát za den

Zahraničí
24. 10. 2018 15:20
Emmanuel Macron se stal obětí stalkingu.
Emmanuel Macron se stal obětí stalkingu.

Ve Francii skončil v pondělí krátce ve vazbě muž, který opakovaně telefonoval do Elysejského paláce a dožadoval se rozhovoru s prezidentem Emmanuelem Macronem. Chtěl tak dát průchod svému rozhořčení. Jednou volal 195krát za 24 hodin. Macronův úřad na něj proto podal trestní oznámení.

Učitel hudby, kterému je kolem třiceti let, měl podobné potíže už v minulosti. Jeho první obětí se stal šéf policie, kterého slyšel v televizním vysílání.

Muž se své telefonní číslo nesnažil nijak skrývat a policistům se vydal sám. Tvrdil při tom, že na vyjádření nespokojenosti má v demokratické společnosti právo. Policisté jej vyslechli a propustili, v lednu stane před soudem.

Autor: ČTK Foto: ČTK , ABACA/Blondet Eliot/ABACA

Další čtení

ilustrační obrázek

Německo po nočním výpadku železnic: Provoz se postupně vrací do normálu

Zahraničí
24. 6. 2026
ilustrační obrázek

Průlom v americké politice: Experimentální lék na ebolu, dříve jen pro Američany, míří do Konga

Zahraničí
24. 6. 2026
ilustrační foto, Grosses Wiesbachhorn

Český horolezec zahynul po pádu v rakouských Alpách

Zahraničí
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ