Francouz pašoval osm tisíc tablet extáze z Česka

Zahraničí
26. 11. 2015 18:32
Francouzský občan se pokusil přes hranice převézt až 8 tisíc tabletek extáze (ilustrační foto).
Francouzský občan se pokusil přes hranice převézt až 8 tisíc tabletek extáze (ilustrační foto).

Kvůli pašování drog z České republiky stanul v Bavorsku před soudem 41letý Francouz. Informoval o tom server Oberpflaznetz.de. Muž se v červnu pokusil z Česka vyvézt 8 tisíc tabletek drogy extáze, což je podle bavorské policie dosud největší množství této drogy odhalené u pašeráků na česko-německé hranici.

Auto, v němž cestovali dva Francouzi, bavorští policisté zastavili letos v červnu už při cestě do Česka. Od dvou mužů ve voze se dozvěděli, že jedou do Prahy jako turisté. Ještě týž den ale stejná hlídka Francouze zastavila znovu na cestě z Česka. Po prohlídce jejich vozidla odhalili policisté v kufru na místě, kde se běžně nachází nářadí na opravu, tři sáčky s celkem 8 tisíc tabletkami extáze. Muž, který na cestě do Česka seděl na místě spolujezdce, nyní ale řídil, navíc neměl řidičské oprávnění.

Podle bavorské policie se jeden z francouzských občanů nechal najmout jako drogový kurýr. Druhý prý o extázi ve voze nic nevěděl. V Česku údajně předal neznámému muži obálku s penězi a převzal od něj drogy. Ve Francii měl za službu dostat 2 tisíc eur (54 tisíc korun). Kdo ho na ni najal, Francouz neuvedl a to údajně z obavy o bezpečí své rodiny. Státní zástupce navrhuje trest odnětí svobody na čtyři roky a devět měsíců.

Autor: ČTK Foto: ČTK , A3417 Ulrich Perrey

Další čtení

ilustrační foto

Švýcarskem se přehnala silná bouřka, kroupy zranily na 40 lidí

Zahraničí
28. 8. 2026
Ursula von der Leyenová

EU poskytne dva miliony eur pro pomoc Nepálu, oznámila von der Leyenová

Zahraničí
28. 8. 2026

Srbský prezident kritizoval soud v Haagu, že nemocného Mladiče nepustil z vězení

Zahraničí
28. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ