Francouzská vláda požádá o prodloužení výjimečného stavu

Zahraničí
15. 11. 2016 20:58
Francouzská vláda chce prodloužit výjimečný stav (ilustrační foto).
Francouzská vláda chce prodloužit výjimečný stav (ilustrační foto).

Francouzská vláda požádá parlament o další prodloužení výjimečného stavu, který by podle současného schváleného harmonogramu měl ve Francii skončit v lednu příštího roku. Řekl to francouzský premiér Manuel Valls.

"Francie musí být bdělá pro případ ohrožení, proto navrhneme parlamentu prodloužení výjimečného stavu," řekl poslancům Valls.

Premiér již ve víkendovém rozhovoru s BBC řekl, že o prodloužení výjimečného stavu nepochybuje, neboť to je v zájmu ochrany demokracie. V této souvislosti připomněl, že Francii čekají v roce 2017 prezidentské volby, takže je plánován velký počet schůzí a veřejných shromáždění, čehož by mohli teroristé zneužít.

Výjimečný stav byl ve Francii vyhlášen po teroristických útocích, které si v Paříži loni v listopadu vyžádaly 130 obětí. Letos v červenci byl prodloužen o dalších šest měsíců.

Autor: ČTK , ReutersFoto: ČTK , ABACA/Blondet Eliot/ABACA

Další čtení

Konečně je to tady. Netanjahu navrhl Trumpa na Nobelovu cenu míru

Zahraničí
8. 7. 2025

Trump řekl, že USA pošlou Ukrajině další zbraně, aby se mohla bránit

Zahraničí
8. 7. 2025

Leyenová čelila kritice, velká část frakcí ji přesto při hlasování podpoří

Zahraničí
7. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ