Generální tajemník CDU Tauber hodlá odejít z funkce

Zahraničí
18. 2. 2018 18:40
Generální tajemník CDU Peter Tauber.
Generální tajemník CDU Peter Tauber.

Generální tajemník německé Křesťanskodemokratické unie (CDU) kancléřky Angely Merkelové se rozhodl odejít z funkce. Třiačtyřicetiletý Peter Tauber hodlá o svém odchodu oficiálně informovat v pondělí. Chce tak umožnit, aby mohl být jeho nástupce zvolen již na stranickém sjezdu, který se bude konat 26. února v Berlíně.

Tauber ve funkci působí od konce roku 2013, jeho mandát vyprší v prosinci. Generální tajemník byl terčem kritiky části spolustraníků, mimo jiné kvůli údajným chybám ve volební kampani. Očekává se, že Merkelová již v pondělí navrhne jeho nástupce.

Tauber se rozhodl pro odchod z funkce po dlouhé nemoci, kvůli které se neúčastnil letošních jednání o vládní koalici se sociálními demokraty (SPD).

V čele SPD tento týden skončil Martin Schulz, který stranu vedl necelý rok. Do funkce navrhl šéfku poslanců SPD Andreu Nahlesovou, kterou podpořilo i vedení strany.

Autor: Reuters, ČTK , DPAFoto: ČTK , imago stock&people/Uwe Koch/ Eibner-Pressefoto

Další čtení

ilustrační obrázek

Po vlně veder přišla do Německa a Švýcarska zkáza: bouřky zanechaly zraněné i strach z povodní

Zahraničí
Aktualizováno: 20. 6. 2026 11:33
ilustrační obrázek

„Katastrofa na všech frontách“: Proč se Británie stále více dívá zpět k EU

Zahraničí
20. 6. 2026
ilustrační foto

V Bavorsku havarovala česká paraglidistka, uvízla na stromě

Zahraničí
19. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ