Greenpeace přišla o miliony eur kvůli spekulacím

Zahraničí
15. 6. 2014 15:25
Greenpeace se musela omluvit členům a sponzorům za ztrátu (ilustrační foto).
Greenpeace se musela omluvit členům a sponzorům za ztrátu (ilustrační foto).

Mezinárodní ekologická organizace Greenpeace přiznala, že loni přišla o 3,8 milionu eur (přes sto milionů korun). Svým členům a sponzorům se omluvila za "vážné chyby" v účetnictví, kterých se dopustila její centrála v Amsterodamu. Podle německého časopisu Der Spiegel organizaci o peníze připravil chybnými kurzovými operacemi jeden účetní.

Finanční oddělení v Nizozemsku podle německého týdeníku použilo nevýhodný kurz při převodu národních měn na měnu evropskou. Vnitřní kontrola chybu nezachytila.

Greenpeace udržuje odbočky v mnoha zemích světa, které hospodaří v místních měnách. Oproti obvyklé praxi amsterodamské účetnictví v loňském roce použilo nevýhodný kurz. "Byla to vážná chyba," oznámila organizace. Nyní zjišťuje, zda se příslušný úředník nepokusil obohatit.

Autor: ČTK Foto: Shutterstock

Další čtení

ilustrační foto

Anime místo klasické terapie? Psychiatr v Japonsku zkouší neobvyklou cestu

Zahraničí
31. 5. 2026
ilustrační foto

Gruzie chystá aukci Stalinovy sbírky exkluzivních vín

Zahraničí
30. 5. 2026

Šéf WHO přiletěl do Konga podpořit lékaře, epidemii lze podle něj zastavit

Zahraničí
29. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ