Hollande: Obamův plán boje se změnami klimatu je odvážný

Zahraničí
4. 8. 2015 20:01
Francouzský prezident François Hollande.
Francouzský prezident François Hollande.

Francouzský prezident François Hollande ocenil odvahu svého amerického kolegy Baracka Obamy v souvislosti s jeho navrženými kroky v boji s klimatickými změnami. Obamův plán je podle šéfa francouzského státu významným příspěvkem k úspěchu pařížské konference o změnách klimatu.

Americký prezident v pondělním projevu řekl, že do roku 2030 by v USA mělo dojít k poklesu emisí oxidu uhličitého (CO2) o 32 procent ve srovnání s úrovní z roku 2005.

"Jestliže se nezachováme správně, už to nepůjde vrátit zpátky. Jestliže chceme chránit naši ekonomiku, bezpečnost, zdraví našich dětí, můžeme udělat víc," uvedl Obama v souvislosti s poukazem na stále zřejmější dopady globálního oteplování na životní prostředí.

"Tento plán je klíčovou etapou v dekarbonizaci americké ekonomiky. Představuje zlom tím, že poprvé stanovuje za cíl pokles emisí CO2 při výrobě energie," ocenil Hollande v prohlášení vydaném Elysejským palácem.


"Prezident (francouzské) republiky vítá odvahu prezidenta Obamy, který oznámil dokončení amerického plánu pro získávání čisté energie," dodává se v dokumentu.

Autor: ČTK , AFPFoto: ČTK , Etienne Laurent

Další čtení

ilustrační foto

Dvě děti nalezené mrtvé v autě jsou zřejmě dalšími oběťmi extrémního horka ve Francii

Zahraničí
22. 6. 2026
ilustrační obrázek

„Musíme dostat děti do škol,“ říká ministr. Slovensko plánuje přísnější postihy pro rodiče záškoláků

Zahraničí
22. 6. 2026
ilustrační obrázek

Starmerův odkaz: Od slibů o prosperitě k rekordu ve zvyšování daní a odchodu zadními vrátky

Zahraničí
22. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ