Hustá mlha narušila provoz letišť v západní Evropě

Zahraničí
2. 11. 2015 21:14
Mlha na londýnském letišti.
Mlha na londýnském letišti.

Hustá mlha v pondělí narušila leteckou dopravu nad Británií. Mezinárodní londýnské letiště Heathrow zrušilo více než 120 plánovaných letů. Mlha způsobovala problémy také na letištích v Bruselu, Frankfurtu, Hamburku, Amsterodamu a na pařížském letišti Charlese De Gaulla, informoval britský zpravodajský server BBC. Meteorologové vydali varování před hustou mlhou pro oblasti Walesu a Anglie s platností do úterních 13.00 SEČ.

Podle portálu pražského Letiště Václava Havla měly zpoždění některé lety mezi Prahou a Heathrow, čtveřice večerních letů z Frankfurtu a večerní let z Amsterodamu. Zrušeny byly tři pondělní ranní dvojice letů mezi Prahou a Amsterodamem a dnešní večerní dvojice letů mezi Prahou a londýnským letištěm Gatwick.

V britské metropoli stejně jako na většině jihu Anglie byl dnes vyhlášen mimořádný stav pohotovosti a lidé byli vyzváni k ostražitosti kvůli "složitému počasí".

Mlha působila problémy také na letištích London City, Liverpool, Manchester, Glasgow, Belfast, Leeds Bradford a Cardiff.

Provoz v některých vzdušných přístavech byl kvůli mlze narušen již v neděli. Na příklad společnost easyJet na svém webu v neděli informovala, že kvůli počasí a špatné viditelnosti nad Británií a v částech Evropy byla o víkendu nucena zrušit na dvě stě letů.

Vedení letiště Heathrow posílilo počet zaměstnanců, kteří mají pomoci lidem uvízlým v terminálech tohoto významného mezinárodního letiště.

Autor: ČTK , BBCFoto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Na Jamajku míří největší hurikán za sto let. Vítr bude mít 300 km/h

Zahraničí
28. 10. 2025

Karel III. slavnostně odhalil první pomník věnovaný britským LGBT+ vojákům

Zahraničí
27. 10. 2025

Hamás předal Červenému kříži tělo jednoho z izraelských rukojmích

Zahraničí
Aktualizováno: 28. 10. 2025 02:54

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ