Italové zatkli za členství v IS muže marockého původu

Zahraničí
28. 3. 2018 11:12
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Italští policisté v Turíně zatkli Itala marockého původu Elmahdiho Haliliho za členství v teroristické skupině Islámský stát (IS). Halili je považován za autora prvního propagandistického materiálu IS v italštině.

Zatčen byl už jednou, v roce 2015, tehdy za omlouvání terorismu. Dnešní zadržení je výsledkem rozsáhlé protiteroristické operace. Policisté v jejím rámci provedli razie v celé severní Itálii a také v Neapoli. Namířena byla proti lidem napojeným na islamisty.

Vyšetřují se také osoby, které přijaly islám, a dále občané zahraničního původu. Některé jsou podezírány z využívání internetu k radikalizaci a navádění k přijetí islámu.

V úterý byl ve Foggii na jihu Itálie zadržen muž egyptského původu. Učil údajně děti zabíjet ve jménu svaté války.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/ABACA/AA/ABACA

Další čtení

USA a Slovensko podepsaly dohodu o spolupráci v jaderné energetice

Zahraničí
16. 1. 2026
Marco Rubio

V Radě pro Pásmo Gazy jsou Blair, Rubio či Kushner, předseda je Trump

Zahraničí
16. 1. 2026

Trump poděkoval íránskému režimu, že nepopravil stovky lidí

Zahraničí
16. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ