Italská policie zadržela deset lidí kvůli financování terorismu

Zahraničí
7. 9. 2019 15:43
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Italská policie zadržela na jihu země deset lidí, které podezřívá, že pomocí daňových úniků a praní špinavých peněz získávali finance pro islámské extremisty. Mezi zadrženými jsou dva Italové a osm Tunisanů, včetně imáma a italské účetní. Podle prokuratury vytvořili sofistikovaný systém, díky němuž putovaly "obrovské sumy peněz" mimo jiné radikálům z fronty An-Nusra, nyní známé pod názvem Haját Tahrír aš-Šám (HTS).

Zatýkání v provincii Abruzzo proběhlo na základě vyšetřování vedeného prokuraturou ve městě L'Aquila. Při zátahu policisté zabavili i peníze a nemovitosti v hodnotě přes jeden milion eur (26 milionů korun).

Vyšetřovatelé mají za to, že zadržení lidé se podíleli na praní špinavých peněz a prostředky získané z daňových úniků převáděli islamistům v Sýrii i některým radikálním imámům v Itálii.

HTS je nyní největší povstaleckou skupinou, která bojuje proti vládnímu vojsku a jeho spojencům v syrském Idlibu. Skupině se někdy říká i syrská al-Káida.

Autor: ČTK , ANSAFoto: , ČTK/ABACA/AA/ABACA

Další čtení

V Miami zadrželi bratry Tateovy, v Británii oba čelí novým obviněním

Zahraničí
19. 7. 2026

USA oznámily novou sérii úderů na Írán jako odvetu za dva padlé americké vojáky

Zahraničí
19. 7. 2026
Tamas Sulyok

Maďarský prezident Sulyok podepsal ústavní dodatek, který ukončuje jeho mandát

Zahraničí
18. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ