Italský ministr vnitra: Střelec jednal sám a čin plánoval

Zahraničí
3. 2. 2018 22:10
Ital Luca Traini.
Ital Luca Traini.

Muž podezřelý ze střelby na osoby tmavé pleti v italském městě Macerata jednal sám a čin plánoval dopředu. Oznámil to ministr vnitra Marco Minniti po večerní schůzce se zástupci bezpečnostních složek. Čin podle něj zjevně nese rysy rasové nenávisti a byl poznamenán pravicovým extremismem s jasným odkazem na fašismus a nacismus. Jedinou věcí, která oběti spojuje, je barva jejich kůže, dodal ministr podle agentury AFP.

Při střelbě z auta utrpělo zranění šest lidí, hlavním podezřelým je podle médií osmadvacetiletý bílý Ital Luca Traini. Tisková agentura Agi napsala, že při zatýkání křičel "Itálie Italům".

Agi rovněž uvedla, že oběťmi střelby se stalo pět mužů a jedna žena původem z Mali, Ghany a Nigérie.

Podle představitelů nemocnice v Maceratě, které citovala agentura AP, byl jeden ze zraněných po ošetření již propuštěn. Další oběť střelby se nachází na jednotce intenzivní péče, další podstoupily operaci nebo se na ni chystají.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/AP

Další čtení

ilustrační obrázek

Ambiciózní cíle Bundeswehru v ohrožení. Bude muset Německo oživit povinné odvody?

Zahraničí
27. 6. 2026
Polsko, Poznaň – památník obětem dělnických protestů z června 1956

Poznaň 1956: Den, kdy dělníci povstali proti komunistickému režimu

Zahraničí
27. 6. 2026

USA oznámily nové údery na Írán v odvetě za útok na obchodní loď

Zahraničí
27. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ