Jadranská magistrála: jeden pruh je <span>znovu v provozu</span>

Zahraničí
20. 9. 2008 21:51
Požár už sežehl přes 800 hektarů země.
Požár už sežehl přes 800 hektarů země.

Požár už sežehl přes 800 hektarů země.V sobotu odpoledne byl zprovozněn jeden pruh Jadranské magistrály spojující přímořská letoviska na Makarské riviéře. Ta musela být v pátek večer před 23.00 uzavřena kvůli požáru a doprava byla vedena objížďkami přes Gomje Igrane po silnici na Vrgorac a Bosnu.

Chorvatský list Slobodna Dalmacija označila situaci za naprostý kolaps dopravy a neuvěřitelný chaos. Na objížďkách se nahromadily tisíce aut. V oblasti uvízly i stovky Čechů vracejících se z dovolené.

ČTĚTE TAKÉ: Požár v Chorvatsku zablokoval jadranskou magistrálu
                        Diplomatka: Jihu Chorvatska se raději vyhněte

Požár propukl nedaleko městečka Makarska a podle chorvatských médií ho pravděpodobně způsobil zkrat na dálkovém elektrickém vedení. Podle večerních zpráv chorvatské televize se požár dosud nepodařilo zastavit a prudký vítr rozdmýchává oheň i na místech, kde už byl uhašen. Podle televize se ale podařilo zastavit postup ohně směrem na Makarskou.

Foto: profimedia.cz

Další čtení

V Tokiu se v únoru otevře první stálý zábavní park věnovaný Pokémonům

Zahraničí
9. 12. 2025

EU se shodla na fondu solidarity. Česko nemusí platit příspěvek pro rok 2026

Zahraničí
Aktualizováno: 9. 12. 2025 00:13

Paramount Skydance nabízí 108,4 miliardy dolarů za celou Warner Bros. Discovery

Zahraničí
8. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV