Kolem tisíce lidí se sešlo na demonstraci proti opatřením

Zahraničí
26. 4. 2020 07:13
Berlínská demontrace.
Berlínská demontrace.

Navzdory zákazu konání demonstrací se v sobotu v centru Berlína sešla asi tisícovka lidí, kteří protestovali proti pokračujícím omezením přijatým v souvislosti s pandemií nemoci covid-19. Napsala o tom agentura DPA. Na pokojnou akci dohlíželo asi 200 policistů, několik účastníků bylo krátce zadrženo.

Demonstranti se začali scházet po poledni na náměstí Rosy Luxemburgové před divadelní budovou Volksbühne. Kolem 15:00 SELČ policie zablokovala přilehlé ulice a další lidé, kteří se chtěli zúčastnit protestu, tak zůstali za zábranami. Policisté pomocí megafonů upozorňovali, že demonstrace je nepovolená a žádali lidi, aby mezi sebou udržovali bezpečné rozestupy.

Podle DPA se protestní akce zjevně účastnili například pravicoví populisté, zástupci protiimigrační strany Alternativa pro Německo či zastánci konspiračních teorií.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/imago stock&people/Emmanuele Contini via www.imago-images.de

Další čtení

ilustrační foto

Rusko prý použilo v noci proti Ukrajině raketu Orešnik. Letěla 13 000 km/h

Zahraničí
Aktualizováno: 9. 1. 2026 09:47
ilustrační foto

Imigrační agenti v USA postřelili další dva lidi. Policie dala ruce pryč

Zahraničí
Aktualizováno: 9. 1. 2026 02:23
Tchaj-pej, Tchaj-wan

Trump: Je na čínském prezidentovi, co Čína udělá na Tchaj-wanu

Zahraničí
9. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ