Konopí za miliony eur. Pobřežní stráž rozbila pašeráckou síť

Zahraničí
8. 4. 2017 21:55
Konopí seté.
Konopí seté.

Protidrogová jednotka řecké pobřežní stráže oznámila, že rozbila mezinárodní síť pašeráků vozící nezpracované konopí z Albánie do Itálie. Gang si podle ní přišel na "mnoho milionů eur".

Zatčeno bylo pět Albánců a dva Řekové. Členové jednotky zabavili 1,5 tuny marihuany a dvě vysokorychlostní lodi, uvedla pobřežní stráž v prohlášení.

Zásahu předcházely měsíce vyšetřování ve spolupráci s italskými úřady. Členové pašerácké sítě nakupovali drogu ve velkém množství v Albánii a pak ji ve speciálně upravených lodích přepravovali na italské pobřeží.

Autor: ČTK , ReutersFoto: ČTK , Tetra Images/Kelly

Další čtení

ilustrační obrázek

Ambiciózní cíle Bundeswehru v ohrožení. Bude muset Německo oživit povinné odvody?

Zahraničí
27. 6. 2026
Polsko, Poznaň – památník obětem dělnických protestů z června 1956

Poznaň 1956: Den, kdy dělníci povstali proti komunistickému režimu

Zahraničí
27. 6. 2026

USA oznámily nové údery na Írán v odvetě za útok na obchodní loď

Zahraničí
27. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ