Krajina po bitvě. Úklid Champs-Elysées je práce na dva až tři dny

Zahraničí
25. 11. 2018 11:21
Protesty v Paříži, po kterých zbyl velký nepořádek.
Protesty v Paříži, po kterých zbyl velký nepořádek.

K úklidu "nejkrásnější ulice na světě", pařížské třídy Champs-Elysées, bude po sobotní demonstraci proti zvýšení cen pohonných hmot a ekonomickým reformám prezidenta Emmanuela Macrona zapotřebí dvou až tří dnů, uvedla francouzská stanice BFMTV na svém webu. K úklidu trosek po potyčkách demonstrantů s policejními těžkooděnci byla v neděli nasazena i těžká technika.

"Krajinu po bitvě" podle reportérů v neděli ráno lemovaly vyvrácené semafory, vrak shořelých vozidel a rozbité výlohy. Všude leží vypálené granáty se slzným plynem. Utrpěla i slavná restaurace Fouquet's. Na stovce metrů ulice demonstranti vytrhali dlažební kostky, které pak házeli po příslušnících pořádkových sil.

Od prvních hodin neděle se do úklidu pustily bagry, čistící vozy a další technika. Ale podle BFMTV úklidové čety čeká dlouhá dřina, než vše dají do pořádku.

"Mám dojem, že tu byla válka," povzdychla si starostka pařížského osmého obvodu Jeanne d'Hauteserre v rozhlasové stanici Francie Info nad zdevastovanou třídou.

Pařížská prefektura se v bilanci sobotní demonstrace v hlavním městě nakonec dopočítala 24 zraněných, včetně pěti policistů, z nichž jeden má popálené slabiny, uvedl web BFMTV. Podle listu Le Parisien policie v Paříži zadržela 103 lidí; 101 z nich skončilo v cele.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Indie a Pákistán se dohodly na úplném a okamžitém příměří, uvedl Trump

Zahraničí
10. 5. 2025

Zelenskyj se dohodl s evropskými lídry na příměří, Putinovi pohrozili sankcemi

Zahraničí
10. 5. 2025

Americká ambasáda v Kyjevě varovala před vzdušným útokem

Zahraničí
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ