Manévry na silvestra. Po sexuálních útocích míří do ulic 1400 policistů

Zahraničí
13. 12. 2017 15:37
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Na 1400 policistů bude na silvestra dohlížet na bezpečnost v ulicích Kolína nad Rýnem. Nasazeno bude více bezpečnostních kamer než v uplynulých letech. Opatření mají zabránit tomu, aby se opakovala situace z přelomu let 2015 a 2016, kdy se v tomto čtvrtém největším německém městě odehrála řada sexuálních útoků.

Počet nasazených policistů zhruba odpovídá loňským číslům. Přibylo také dalších 19 kamer, takže je jich v místech hlavních oslav už 44. K dalším opatřením, o nichž dnes informovaly město a policie, patří lepší osvětlení, zákaz ohňostrojů a odpalování petard v části centra nebo také širší bezpečnostní zóna v okolí kolínského dómu. Město rovněž rozjede kampaň, která má lidi pobízet k vzájemnému respektu.

Při předloňských oslavách převážně přistěhovalci ze severoafrických zemí masově okrádali a obtěžovali ženy. Kvůli incidentům ze silvestrovské noci policie přijala přes 1200 trestních oznámení, z toho 513 kvůli činům sexuální povahy, včetně znásilnění. Mezi podezřelými bylo nejvíce Maročanů a Alžířanů.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Jan Knoff

Další čtení

ilustrační obrázek

Fico se v květnu chystá do Moskvy, připomenout si chce i vylodění v Normandii

Zahraničí
16. 3. 2026

Američané v zahraničí vítají snížení poplatku za vzdání se občanství

Zahraničí
16. 3. 2026

Izraelská armáda zahájila pozemní operaci proti Hizballáhu v jižním Libanonu

Zahraničí
16. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ