Mečiara trestně stíhat nebudou, případ je promlčený

Zahraničí
10. 8. 2017 23:45
Bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar.
Bývalý slovenský premiér Vladimír Mečiar.

Bývalého slovenského premiéra Vladimíra Mečiara nebudou trestně stíhat kvůli zneužití pravomocí veřejného činitele v souvislosti s kontroverzními amnestiemi. Informovala o tom ve čtvrtek slovenská televize Markíza s odkazem na policejní mluvčí Luciu Mihálikovou. Podle slovenských zákonů je případ promlčený, uvedla mluvčí.

Amnestie, které Mečiar vyhlásil v době, kdy dočasně vykonával i funkce hlavy státu, znemožňovaly vyšetřit únos syna bývalého slovenského prezidenta Michala Kováče do ciziny v roce 1995 a zmaření referenda o vstupu země do NATO a o přímé volbě prezidenta. Slovenský parlament amnestie letos v dubnu zrušil.

Od Nečiarových kontroverzních rozhodnutí uplynulo deset let a podle tehdy platného slovenského trestního zákoníku je tedy případ promlčený.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Földeši Miroslav

Další čtení

Paramount Skydance nabízí 108,4 miliardy dolarů za celou Warner Bros. Discovery

Zahraničí
8. 12. 2025
ilustrační foto

Ukrajina s Evropou mají svůj mírový plán. Předají ho asi už zítra Trumpovi

Zahraničí
8. 12. 2025
ilustrační foto

Na Japonsko udeřilo silné zemětřesení. Hrozí vlna tsunami

Zahraničí
8. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV