Merkelová: Mimořádný summit k uprchlické krizi? Zatím je čas

Zahraničí
28. 8. 2015 21:48
Německá kancléřka Angela Merkelová.
Německá kancléřka Angela Merkelová.

Svolání mimořádného summitu Evropské unie na téma uprchlické krize má ještě čas, nejdříve je třeba najít řešení na úrovni ministrů vnitra unijních zemí. Na tiskové konferenci v Berlíně to prohlásila německá kancléřka Angela Merkelová. Kancléřka zároveň dodala, že unijní představitelé jsou připraveni případný summit zorganizovat.

Šéfové států a vlád jsou připraveni se sejít, až budou přípravné práce dokončeny a když bude nutné mimořádný summit uspořádat, řekla Merkelová. "Již nyní se na úrovni EU vyvíjí značné úsilí v tom, jak lépe můžeme problém řešit," dodala s tím, že unijní jednání na nejvyšší úrovni bude mít smysl až poté, co svou práci dokončí národní ministerstva vnitra.

Evropa se v letošním roce potýká s bezprecedentní uprchlickou vlnou. Běženci, kterých do Evropy od začátku roku přes Středozemní moře připlulo přes 300 tisíc, prchají před válkami, násilnostmi a bídou ve svých zemích.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Británie hlásí meziroční 50procentní nárůst závažných kybernetických incidentů

Zahraničí
14. 10. 2025

Společnost SpaceX provedla další zkoušku kosmické lodi Starship

Zahraničí
14. 10. 2025

Povodně v Mexiku si vyžádaly nejméně 64 obětí, dalších 65 lidí se pohřešuje

Zahraničí
13. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ