Merkelová: Německo chce letos snížit počet příchozích migrantů

Zahraničí
11. 1. 2016 19:59
Uprchlíci (ilustrační foto).
Uprchlíci (ilustrační foto).

Německo chce letos výrazně snížit počet migrantů přicházejících do země. Kancléřka Angela Merkelová uvedla na setkání s podnikateli v západoněmecké Mohuči. Důvodem je prý mimo jiné nutnost integrovat ty uprchlíky, kteří už v zemi jsou.

Anketa:

Myslíte si, že Angela Merkelová bude v červenci 2016 ještě německou kancléřkou?

"Evropa je v současnosti zranitelná, neboť zatím migrační krizi nemá pod kontrolou tak, jak by si přála," uvedla na setkání rovněž Merkelová.

Německo je během nynější migrační krize jednou z hlavních zemí, kam směřují běženci mimo jiné z Blízkého východu a severní Afriky. V loňském roce jich do Německa přišlo téměř 1,1 milionu.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Ambiciózní cíle Bundeswehru v ohrožení. Bude muset Německo oživit povinné odvody?

Zahraničí
27. 6. 2026
Polsko, Poznaň – památník obětem dělnických protestů z června 1956

Poznaň 1956: Den, kdy dělníci povstali proti komunistickému režimu

Zahraničí
27. 6. 2026

USA oznámily nové údery na Írán v odvetě za útok na obchodní loď

Zahraničí
27. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ