Merkelová se sejde s pozůstalými, kteří ji tvrdě kritizovali

Zahraničí
18. 12. 2017 08:22
Německá kancléřka Angela Merkelová.
Německá kancléřka Angela Merkelová.

Německá kancléřka Angela Merkelová se odpoledne v Berlíně sejde s pozůstalými po obětech loňského teroristického útoku na vánoční trh. Bude mezi nimi také Čech Petr Čižmár, jehož manželka Naďa byla jednou z 12 obětí islamistického radikála.

Setkání v berlínském kancléřství, kterého se zúčastní i lidé zranění při útoku, se uskuteční den před prvním výročím tragédie a nedlouho poté, co pozůstalí Merkelovou a německé úřady tvrdě kritizovali v otevřeném dopise. Psali v něm například, že Německu chybí základní profesionalita v tom, jak terorismu čelit.

Mluvčí Merkelové uvedl, že kancléřka si chce přímo od lidí zasažených událostí poslechnout, co pro ně mohly německé úřady udělat lépe. Zmocněnec německé vlády pro oběti útoku Kurt Beck už minulý týden představil návrhy konkrétních změn.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/DPA/Michael Kappeler

Další čtení

ilustrační foto

Hamás slíbil složit zbraně, ale zase tak úplně ne. A jen palestinskému státu

Zahraničí
7. 12. 2025

Spojené státy zůstávají největším spojencem EU, uvedla Kallasová

Zahraničí
6. 12. 2025

Záplavy v Asii si vyžádaly nejméně 1795 životů, na Sumatře je přes 900 mrtvých

Zahraničí
6. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV