Migrantky, jež se v Itálii živily prostitucí, šijí kabelky a šaty

Zahraničí
7. 6. 2018 09:25
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Nigerijské ženy, které byly v Itálii donuceny k prostituci, našly novou práci - navrhují a šijí kabelky a šaty. Módní značka Gucci jim k tomu poskytla 4000 metrů prvotřídních látek. Cílem projektu je dát ženám důstojnou práci, aby se nemusely spoléhat na almužnu. Agentuře AP to řekla řádová sestra Rita Giarettová, která má domov pro migranty a přidruženou dílnu v jihoitalském městě Caserta na starosti.

Iniciativa byla představena ve středu v Římě. Nigerijské švadleny při této příležitosti spolu se skupinou italských studentů oděvního návrhářství, kteří je naučili svým dovednostem, uspořádaly módní přehlídku. Výtvory Nigerijek kombinují hedvábné, saténové a bavlněné látky, které ženy získaly od módní značky Gucci, s látkami potištěnými africkými vzory.

"Když jsem ty látky poprvé uviděla, naprosto mne to ohromilo," řekla 35letá Nigerijka Josephine Phillipsová, která ve středu navrhla oboustrannou kabelku a šátek.

Dílna NewHope vznikla jako doprovodný projekt k domovu migrantů v Casertě v roce 2004. Dosud zde vznikaly převážně jen kabelky a doplňky.

Úřady odhadují, že v Itálii se prostitucí živí 10 až 30 tisíc Nigerijek, které tak splácejí dluhy pašerákům lidí, kteří je do země dostali.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , A.M. Ahad

Další čtení

Karel III. slavnostně odhalil první pomník věnovaný britským LGBT+ vojákům

Zahraničí
27. 10. 2025

Hamás předal Červenému kříži tělo jednoho z izraelských rukojmích

Zahraničí
Aktualizováno: 28. 10. 2025 02:54
ilustrační foto

Další zločin Ruska. Operátoři dronů pořádají „safari“ na ukrajinské civilisty

Zahraničí
27. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ