Miliardář nabízí uprchlíkům pět tisíc bezplatných nocí v hotelu

Zahraničí
9. 9. 2015 06:23
Syrská dívka na řeckém ostrově Lesbos.
Syrská dívka na řeckém ostrově Lesbos.

Norský miliardář Petter Stordalen, který zbohatl z podnikání v oblasti hotelnictví, nabídl uprchlíkům přicházejícím do země celkem pět tisíc bezplatných nocí ve svých hotelech.

Anketa:

Pomohli byste uprchlíkům, ať už finančně, nebo materiálně?

"Nabízíme uprchlíkům, kteří to potřebují, pět tisíc nocí," uvedl na svém twitterovém účtu majitel řetězce Nordic Choice se 170 hotely po celé Skandinávii a v Pobaltí. Nabídka se prý týká především těch lidí, na které nezbude místo v běžných ubytovnách pro žadatele o azyl v Norsku. Jeho zaměstnanci se prý postarají i o stravování ubytovaných uprchlíků.

Svůj krok Stordalen zdůvodnil tím, že osud Syřanů prchajících před válkou do Evropy se "týká úplně každého".

Norská agentura pro migraci UDI už oznámila, že jeho nabídku zváží v případě, že nebudou její kapacity dostačovat.

Norské úřady v průběhu srpna zaregistrovaly 2313 žadatelů o azyl, většinou Syřanů, Eritrejců a Afghánců, což představuje nejvyšší počet za měsíc od roku 1990. UDI očekává, že do konce roku by mohlo v zemi podat žádost 16 000 lidí. Loni požádalo v zemi o azyl 11 480 osob.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Estonská policie posílá vánoční pohledy špatným řidičům. Máme se inspirovat?

Zahraničí
20. 12. 2025

USA tvrdě útočí na IS v Sýrii v odvetě za zabití tří Američanů, uvedl Trump

Zahraničí
20. 12. 2025

Rusko se nechystá napadnout Evropu, ujišťoval Putin a stěžoval si na Západ

Zahraničí
19. 12. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOV