Muzeum vystavilo kontroverzní repliku části Hitlerova bunkru

Zahraničí
27. 10. 2016 20:45
Muzeum připravilo expozici o bunkru Adolfa Hitlera.
Muzeum připravilo expozici o bunkru Adolfa Hitlera.

Repliku části bunkru nacistického vůdce Adolfa Hitlera vystavilo soukromé muzeum v Berlíně. Je umístěna v bývalém protileteckém krytu jen dva kilometry od místa skutečného bunkru, který byl po válce zbořen. Počin vyvolal rozporuplné reakce.

Expozice bunkru.Expozice znázorňuje Hitlerův obývací pokoj a kancelář z bunkru, ve kterém vůdce strávil v závěru prohrané druhé světové války poslední dny svého života.

Projekt kritizovalo přilehlé muzeum Topografie teroru. Podle tohoto střediska dokumentujícího nacistické zločiny jde o "showmanství". Kurátor výstavy ale takové obvinění odmítl a řekl, že repliku je možné vidět jen v rámci prohlídek s odborným průvodcem.

Výstava pojednává rovněž o konci války, která připravila o život desítky milionů lidí.

Autor: ČTK , APFoto: ČTK/AP , DPA/Wolfgang Kumm/Michael Sohn

Další čtení

ilustrační obrázek

Nadějný stav siamských dvojčat z Bratislavy: Dívky čeká první operace ještě tento týden

Zahraničí
10. 6. 2026
Cestující nastupují na „Da Vinci Ferry“, ručně poháněný přívoz inspirovaný návrhem, který nakreslil Leonardo da Vinci v 15. století

Pět minut klidu od génia: Rekonstruovaný trajekt podle da Vinciho vozí lidi do práce

Zahraničí
10. 6. 2026

Trump označil odvetné údery na Írán za helikoptéru jako silné a mohutné

Zahraničí
10. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ