Na Mallorce se srazil letoun s helikoptérou. Sedm mrtvých

Zahraničí
25. 8. 2019 18:59
Jak ke kolizi došlo, není zatím jasné.
Jak ke kolizi došlo, není zatím jasné.

Při srážce helikoptéry a ultralehkého letadla zemřelo ve vnitrozemí španělského středomořského ostrova Mallorca všech sedm osob přítomných na palubě obou strojů. Na twitteru to oznámila regionální vláda Baleárských ostrovů. Podle světových zpravodajských agentur byli v ultralehkém letadle dva místní muži, ve vrtulníku pak pilot a rodiče s dvěma dětmi.

Stroje se podle všeho srazily krátce po půl druhé odpoledne nad městem Inca v letové výšce do tisíce stop (300 metrů). Trosky dopadly do venkovské oblasti a zřejmě nezasáhly žádná obydlí. Jak ke kolizi došlo, zatím není jasné.

Místní média přinesla informaci, že vrtulník byl na vyhlídkovém letu. Policejní mluvčí řekl agentuře AFP, že stroj měl německou registraci, "což ale nutně neznamená, že pasažéři byli německé národnosti". Podle španělské zpravodajské agentury Europa Press pocházela jedna z obětí z Itálie.

Soustrast rodinám obětí vyjádřil na twitteru předseda španělské vlády Pedro Sánchez.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Uncredited

Další čtení

Severní polokouli čeká zatmění Slunce, úplné bude zejména v částech Španělska

Zahraničí
12. 8. 2026

V Kongu počet obětí eboly překročil hranici 2000

Zahraničí
11. 8. 2026
Andras Baka

Maďarský parlament zvolil Andráse Baku novým prezidentem

Zahraničí
11. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ