Nález stovek nábojů v Berlíně nesouvisí s terorismem, říká policie

Zahraničí
11. 12. 2017 06:47
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Pondělní nález většího množství střeliva v berlínské čtvrti Charlottenburg poblíž vánočního trhu a mešity nesouvisí s terorismem, informovala police. Ta prohledala okolí se psy a žádnou další munici nenalezla.

Na dva sáčky s 200 náboji policii upozornil nájemník parkovacího místa v podzemní garáži, informovala média. S terorismem nález "vůbec" nesouvisí, uvedl policejní mluvčí. "Střelivo se v Berlíně nachází neustále. Někdo nejspíš vyklízel sklep a našel tam něco po dědečkovi," dodal. To, že se nedaleko nachází vánoční trh, připisuje mluvčí náhodě.

Zanedlouho uplyne rok od teroristického útoku v Berlíně, kdy islamista Anis Amri najel do lidí na vánočním trhu. Dvanáct z nich, včetně jedné Češky, tehdy zemřelo.

Autor: ČTK , DPAFoto: , ČTK/Pavlíček Luboš

Další čtení

ilustrační foto

Roky ji zneužíval kněz. Odškodnění jí soud přesto zamítl

Zahraničí
1. 7. 2025
ilustrační foto

Neúprosná spravedlnost. Devadesátník dostal doživotí za vraždu a znásilnění

Zahraničí
1. 7. 2025
Glastonbury festival

Britové vyšetřují dvě kapely, co volaly po vraždění izraelských vojáků

Zahraničí
30. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ