Nechceme jádro! Tisíce Němců vyšly demonstrovat do ulic

Zahraničí
28. 5. 2011 16:27
Tisíce lidí demonstrovaly po celém Německu za rychlý ústup od jaderné energetiky v zemi.
Tisíce lidí demonstrovaly po celém Německu za rychlý ústup od jaderné energetiky v zemi.

Tisíce lidí demonstrovaly po celém Německu za rychlý ústup od jaderné energetiky v zemi. Protijaderní aktivisté se sešli v Berlíně, Drážďanech, Mnichově, Hamburku a řadě dalších německých měst. Incidenty hlášeny nebyly.

Poškození jaderných provozů po nedávném zemětřesení v Japonsku posílilo dlouhodobý odpor vůči jaderné energetice v Německu. To přimělo vládu k odvolání plánu na rozšíření životnosti německých elektráren a nařízení, aby se uzavřelo sedm nejstarších reaktorů a brzy se přešlo k obnovitelným energiím.

Německo, které je největší ekonomickou velmocí Evropy, je se svým odhodláním upustit od jaderné energetiky samo mezi hospodářskými velmocemi. Například Francie je naopak odhodlaná jadernou energetiku posilovat.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

ilustrační foto, město Ciudad Rodrigo, Španělsko

Ve Španělsku při fotbalových oslavách zahynul třináctiletý chlapec

Zahraničí
20. 7. 2026
start rakety Titan nesoucí sondu Viking 1, 20. srpna 1975, Florida, USA

Sonda Viking 1 před 50 lety jako první lidský výtvor přistála na Marsu

Zahraničí
20. 7. 2026
ilustrační foto, nákladní loď s obilím

Rusko podle Ukrajiny zasáhlo raketami tureckou loď, nejméně pět lidí zahynulo

Zahraničí
19. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ