Němka z IS nechala zemřít pětiletou jezídku žízní

Zahraničí
9. 4. 2019 14:50
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

U mnichovského soudu začal proces s Němkou, která čelí obvinění, že jako členka teroristické organizace Islámský stát (IS) nechala v Iráku zemřít žízní pětiletou jezídskou dívku, kterou měla se svým manželem jako otrokyni. Sedmadvacetiletá Jennifer W. je podle agentury AP obžalovaná z vraždy, válečného zločinu a členství v teroristické organizaci.

Němečtí žalobci tvrdí, že žena byla členkou "mravnostní policie" IS a společně s manželem si jezídskou dívku koupila jako otrokyni v roce 2015. Muž dívku spoutal, když ji chtěl potrestat za pomočení matrace. Obžalovaná žena údajně neučinila nic pro to, aby dívčině smrti zabránila.

Dívčina matka vystupuje v případu jako spolužalobkyně a mezi její právníky patří manželka slavného herce George Clooneyho Amal Clooneyová. Ta se podle AP u soudu neobjevila.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Kalášek Michal

Další čtení

Grónsko - ilustrační foto

Grónsko zpřísní zákon. Chtějí ho skoupit Američané i Číňané. Už to nepůjde

Zahraničí
Aktualizováno: 26. 2. 2026 15:33
ilustrační foto

Doživotí za polibek dvou žen. To jim v Ugandě opravdu hrozí, jsou ve vazbě

Zahraničí
26. 2. 2026
ilustrační foto

Dobré počasí přeje kávě. Bude prý až 180 milionů pytlů

Zahraničí
26. 2. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ