Nová bilance masakru. Breivik zavraždil "jen" 76 lidí

Zahraničí
25. 7. 2011 17:25
Masový vrah Anders Breivik.
Masový vrah Anders Breivik.

Norská policie dnes snížila bilanci obětí pátečních masakrů z původních 93 na 76 mrtvých. Při bombovém útoku v Oslu zemřelo osm lidí a při následné střelbě na ostrově Utöya zahynulo 68 lidí.

Původně policie oznámila, že v norské metropoli přišlo o život sedm lidí a na ostrově dalších 86 osob. Nepřesnou původní bilanci úřady vysvětlily nepřehlednou situací na ostrově. Policie nicméně oznámila, že počet obětí se opět může zvýšit, specialisté stále prohledávají jak ostrov, tak okolní fjord. Také počet mrtvých v centru Osla se oproti původním zprávám změnil - ze sedmi na osm.  

Norský soud dnes uvalil osmitýdenní vyšetřovací vazbu na Anderse Behringa Breivika, který se doznal ke spáchání obou atentátů.
    

Další čtení

ilustrační foto

Jsou to naši, potvrdil Izrael identitu dvou mrtvých předaných Hamásem

Zahraničí
16. 10. 2025
ilustrační foto

V katolické Uruguayi legalizovali eutanazii. Není první v Latinské Americe

Zahraničí
16. 10. 2025

Británie od ledna zpřísní jazykové požadavky pro žadatele o pracovní víza

Zahraničí
16. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ