Papež: Řešte Řecko, ale myslete na důstojnost člověka!

Zahraničí
1. 7. 2015 15:22
Papež František.
Papež František.

Papež František vybídl evropské lídry, aby při řešení řecké krize činili zodpovědná rozhodnutí. V centru debaty musí zůstat lidská důstojnost, uvádí se v prohlášení Vatikánu.

Anketa:

Komu držíte palce ve sporu o úhradu dluhů?

"Důstojnost člověka musí zůstat v centru každé politické a technické debaty i při vytváření zodpovědných rozhodnutí," upozorňuje se v prohlášení, podle kterého nejvyšší představitel katolické církve vybízí všechny věřící, aby se modlili za řecký lid.

František ústy vatikánského mluvčího Federica Lombardiho rovněž vyjádřil znepokojení nad řeckou dluhovou krizí. "Chce vyjádřit svou blízkost všemu řeckému lidu," uvedl.

Řecko do úterý nezaplatilo splátku dluhu Mezinárodnímu měnovému fondu, a stalo se tak první vyspělou zemí v historii, která je vůči MMF v platební neschopnosti.

Autor: ČTK , Reuters, ANSAFoto: ČTK/AP , Luca Bruno

Další čtení

Scott Bessent

USA ohlásily nové sankce vůči Íránu, chtějí jej izolovat od světové ekonomiky

Zahraničí
24. 8. 2026
ilustrační foto

Jih Francie zasáhlo tornádo, poničeno je 300 domů, 41 lidí utrpělo zranění

Zahraničí
24. 8. 2026

EK schválila dodávky obranného materiálu pro Ukrajinu v hodnotě 6,1 miliardy eur

Zahraničí
24. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ