Papež vyzval k převedení duchovních poznatků do života

Zahraničí
1. 4. 2013 14:35
Papež František.
Papež František.

Papež František vyzval křesťany, aby duchovní poznatky, kterých se jim o Velikonocích dostalo, převedli do běžného života, a to tím, že budou své přesvědčení vyjadřovat svým chováním, svými gesty a svým rozhodováním.

Papež promluvil před desetitisíci věřícími i zvědavci, kteří se kolem poledne shromáždili na Svatopetrském náměstí ve Vatikánu. Poté přednesl tradiční modlitbu Regina Coeli (Královna nebes), která ve velikonočním období nahrazuje modlitbu Anděl Páně.

"Kristus porazil zlo plně a definitivně. A na nás, lidech všech dob, je uvítat toto vítězství v našem životě a v konkrétní realitě dějin a společnosti," prohlásil nejvyšší představitel římskokatolické církve. Velikonoce jsou podle papeže dobrou příležitostí k obnovení osobní existence, rodinného života či sociálních vztahů.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Alessandra Tarantino

Další čtení

Americké síly v Ománském zálivu vyřadily z provozu tanker směřující k Íránu

Zahraničí
8. 6. 2026
premiér Nikol Pašinjan

Volby v Arménii vyhrál současný premiér Pašinjan, gratulují mu evropští politici

Zahraničí
8. 6. 2026
ilustrační foto

Papež se setkal s oběťmi zneužívání v církvi, přislíbil další kroky

Zahraničí
8. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ