Pasažéři žalují majitele porouchané lodi. Chtějí miliony dolarů

Zahraničí
10. 5. 2019 18:56
Porouchaná loď Viking Sky.
Porouchaná loď Viking Sky.

Američtí pasažéři výletní lodi Viking Sky, která se v březnu dostala do vážných potíží u norských břehů, žádají po vlastníkovi plavidla odškodné deset milionů dolarů (230 milionů korun). Hromadnou žalobu podali v Los Angeles zatím čtyři cestující. Na palubě lodi bylo celkem 1373 lidí, část z nich se musela z paluby za dramatických okolností evakuovat pomocí vrtulníků.

Loď Viking Sky se kvůli bouřlivému počasí u členitého norského pobřeží dostala do potíží, když jí vypadly všechny motory. Silný vítr a vlnobití pak plavidlo unášely k pevnině a hrozilo, že loď ztroskotá.

Na palubě bylo 915 platících turistů, zejména z Británie a USA, a všechny se nakonec podařilo dostat do bezpečí. Některé evakuovaly vrtulníky, další se vylodili v přístavu, až se činnost motorů podařilo obnovit. Dvacítka lidí utrpěla zranění.

Dva manželské páry se nyní rozhodly podat na společnost Viking Ocean Cruises žalobu. V ní upozorňují na to, že posádka lodi podcenila hrozící nebezpečí, o němž vzhledem k meteorologickým varováním věděla. O potenciálně rizikové situaci podle ní kapitán cestující vůbec neinformoval. Pasažéři kvůli tomu zažili "hodiny hrůzy, nehygienických podmínek, nedostatku dýchatelného vzduchu a nervového šoku", stojí v žalobě.

Autor: ČTK , DPAFoto: , ČTK/AP/Svein Ove Ekornesvag

Další čtení

Před 85 lety byla zřízena v rámci RAF první československá peruť

Zahraničí
12. 7. 2025

V italských Dolomitech zemřel český turista. Zřítil se ze stezky v horách

Zahraničí
Aktualizováno: 12. 7. 2025 01:00

Tisíce obyvatel Bosny si připomněly 8000 obětí genocidy ve Srebrenici

Zahraničí
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ