Pellegrini navštíví Rakousko, setká se s Kurzem

Zahraničí
7. 5. 2018 06:21
Slovenský premiér Peter Pellegrini.
Slovenský premiér Peter Pellegrini.

Slovenský premiér Peter Pellegrini, který se úřadu ujal v březnu, navštíví Rakousko. Kromě jiného se setká se svým rakouským protějškem, lidovcem Sebastianem Kurzem.

Pellegriniho ve Vídni čekají jednání o prioritách Rakouska během jeho nadcházejícího předsednictví v EU nebo o plánech Slovenska pro předsednictví ve visegrádské skupině, do níž patří také ČR.

Agentura APA připomíná, že rakousko-slovenské vztahy jsou dlouhodobě dobré. V poslední době na ně nicméně vrhlo stín to, že vláda ve Vídni schválila návrh na omezení přídavků na děti občanům jiných zemí EU pracujících v zemi, pokud jejich děti nežijí v Rakousku. Podle odhadů žije v Rakousku až 40 tisíc slovenských pečovatelek, které pobírají přídavky na asi 30 tisíc dětí.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/DPA/Bernd von Jutrczenka

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ