Po Ficově demisi se jednání parlamentu o jeho odvolání neuskuteční

Zahraničí
16. 3. 2018 12:15
Slovenský premiér Robert Fico.
Slovenský premiér Robert Fico.

Mimořádná schůze slovenského parlamentu o opozičním návrhu odvolat premiéra Roberta Fica se v pondělí neuskuteční. Po Ficově čtvrteční demisi opoziční poslanci odvolali svůj návrh na vyslovení nedůvěry dosluhujícímu předsedovi vlády. Učinili tak na jednání poslaneckého grémia sněmovny, informovala kancelář parlamentu.

Opoziční strany podaly návrh na svolání mimořádné schůze sněmovny ještě předtím, než se tříčlenná koalice dříve v tomto týdnu dohodla na vytvoření nové vlády, v jejímž čele bude místopředseda Ficovy strany Směr-sociální demokracie a nynější vicepremiér Peter Pellegrini.

Opozice naopak požadovala vypsání předčasných voleb jako řešení politické krize po vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho partnerky. Novými volbami původně podmiňovala setrvání v koalici i nejmenší vládní strana Most-Híd.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šálek Václav

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ