Poblíž Neapole v jižní Itálii se časně ráno zřítila část několikapatrového obytného domu. V troskách zahynuli nejméně dva lidé, dalších šest osob, včetně dvou dětí, se ještě pohřešuje. Jako první nalezli záchranáři po mnoha hodinách tělo ženy, posléze objevili mrtvého muže.
Neštěstí se stalo ve městě Torre Annunziata, které leží na úpatí sopky Vesuv. Zřícený dům stál poblíž železniční tratě. V prvních dvou patrech domu nikdo nebydlel, protože se tam prováděly opravy. To mohlo být podle prvních spekulací příčinou neštěstí.
Dvě pohřešované rodiny bydlely ve třetím a čtvrtém patře. Podle svědků se zřítila ta část stavby, v níž byly ložnice. Svědci také uvedli, že se budova sesunula těsně po průjezdu nákladního vlaku. Nebyla slyšet žádná exploze, pouze hluk padající stavby.
Trať u domu zajišťuje spojení mezi Neapolí a turistickými destinacemi jako jsou Pompeje a pobřežní oblast Amalfi. Provoz na trati byl po neštěstí přerušen.
- PiattaformaPPP (@PiattaformaPPP) 7. července 2017