Počet obětí zemětřesení v Itálii vzrostl na 247

Zahraničí
25. 8. 2016 08:43
Zničující zemětřesení v Pescara del Tronto.
Zničující zemětřesení v Pescara del Tronto.

Počet obětí středečního zemětřesení ve střední Itálii se zvýšil na 247, oznámil ve čtvrtek úřad pro civilní ochranu. Předchozí zprávy hovořily o 159 mrtvých. Informovaly o tom světové agentury. Další stovky osob utrpěly zranění, někteří jsou v kritickém stavu.

Epicentrum bylo nedaleko regionu Aquila, kde v roce 2009 při podobně silném zemětřesení zemřelo přes tři sta osob. První otřesy půdy o síle zhruba šesti stupňů překvapily obyvatele ve spánku, poté následovalo přes dvě stě dalších záchvěvů, z nichž ale jen jeden překročil intenzitu pěti stupňů. Plný rozsah zkázy se záchranářům odkryl po východu slunce. Následné otřesy v průběhu dopoledne i odpoledne vyvolaly paniku.

Následné otřesy pokračovaly i během dnešního dne. Jeden z nich o síle 4,7 stupně měl epicentrum asi sedm kilometrů východně od města Norcia rovněž ve střední Itálii v provincii Perugia. Experti ho zaznamenali v 5.40 ráno.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Andrew Medichini

Další čtení

Počet případů eboly v Kongu vzrostl na 1460, zemřelo 447 lidí

Zahraničí
3. 7. 2026

Výbuch bomby v kavárně v Damašku zabil nejméně devět lidí

Zahraničí
2. 7. 2026

Počet obětí ruského útoku na Kyjev vzrostl na 25 a dále může růst, uvedl činitel

Zahraničí
2. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ