Policie po explozi v Prešově obvinila tři lidi

Zahraničí
8. 12. 2019 14:53
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Slovenská policie obvinila tři osoby v souvislosti s páteční explozí plynu v obytném dome na východě země. Informoval o tom šéf odboru komunikace krajského ředitelství policie v Prešově Igor Pavlik.

Policie vyšetřuje tragedii, při které přišlo o život nejméně sedm lidí, jako podezření z obecného ohrožení. Vyšetřovatel dal prokuratuře podnět, aby žádala u soudu uvalení vazby na trojici obviněných.

Bližší informace o obviněných policie neuvedla. Slovenská média již v sobotu informovala, že kriminalisté při vyšetřování ničivé exploze a následného požáru zadrželi šest lidi. Mezi nimi byli podle tisku jednatelé stavební firmy a dělníci, kteří těsně před explozí v Mukačevské ulici prováděli výkopové práce. Obyvatelé dvanáctipatrového domu si krátce před výbuchem stěžovali, že v budově cítili plyn.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Švancara Petr

Další čtení

Americká armáda oznámila obnovení námořní blokády íránských přístavů

Zahraničí
14. 7. 2026
ilustrační obrázek

Chorvatská policie zatkla dva Čechy. Našli tašku s milionem, část peněz zmizela

Zahraničí
14. 7. 2026

V Paříži se koná tradiční vojenská přehlídka, mezi hosty i Babiš a Zelenskyj

Zahraničí
14. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ