Policisté převáděli běžence za peníze. Jsou ve vazbě

Zahraničí
20. 10. 2015 20:40
Obvinění policisté podle všeho přijímali od uprchlíku úplatky za vpuštěné do země (ilustrační foto).
Obvinění policisté podle všeho přijímali od uprchlíku úplatky za vpuštěné do země (ilustrační foto).

Maďarská prokuratura oznámila uvalení vazby na 21 policistů pracujících na hranicích s Ukrajinou, kteří jsou podezřelí z pravidelného braní úplatků od cizinců, kterým pak umožňovali ilegální vstup do země. 

Generální prokurátor Imre Keresztes v vydaném prohlášení uvedl, že po pondělní razii na přechodu Záhony bylo vyslýcháno 30 policistů, z nichž někteří se k trestné činnosti přiznali. Jeden z těch, kteří kontrolovali pasy, byl prý dokonce přistižen při činu a našlo se u něj 950 eur (téměř 26 tisíc korun).

Pracovníci prokuratury při operaci prohledali 39 míst, včetně budovy celnice a pohraniční policie. Při tom objevili a zabavili několik tisíc eur a několik milionů forintů (statisíce korun).
Výše úplatků se podle vyšetřovatelů pohybovala od 20 do 100 eur. Cizinci museli platit v hotovosti, kterou si prý úplatní policisté schovávali do spodního prádla.

Autor: ČTK Foto: archiv , Matthias Schrader

Další čtení

ilustrační foto

Po zemětřesení o síle 7,4 stupně zasáhly Japonsko první vlny cunami, uvádí média

Zahraničí
20. 4. 2026
ilustrační obrázek

Registrace elektromobilů v EU rostou s tím, jak válka zvyšuje ceny benzinu

Zahraničí
20. 4. 2026

Estonsko nepovolí Ficovi přelet při výletu na oslavy do Moskvy, uvedl Tallinn

Zahraničí
20. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ