Polsko zavádí sanitární kontroly na hranicích s ČR a Německem

Zahraničí
9. 3. 2020 14:40
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Polský premiér Mateusz Morawiecki oznámil, že jeho země jako preventivní opatření proti šíření nového koronaviru zavádí sanitární kontroly na hranicích s Českou republikou a s Německem. Kontroly by se zatím měly týkat čtyř přechodů s Německem a jednoho s Českem, postupně se ale rozšíří na další, dodal podle listu Rzeczpospolita předseda vlády.

Morawiecki sdělil, že kontroly budou zaměřené především na autobusy, ale provádět se budou i v železniční dopravě. Do dvou až tří dnů je plánováno zavedení kontrol na všech silničních i železničních hraničních přechodech a také v přístavech, dodal.

V Polsku je nyní evidováno 16 potvrzených případů nákazy koronavirem, který se začal koncem loňského roku šířit z čínského města Wu-chanu. Více než 170 lidí s podezřením na infekci čeká v polských nemocnicích v karanténě na výsledky testů. V domácí karanténě je dalších více než čtyři tisíce osob, sdělil podle agentury PAP polský ministr zdravotnictví Lukasz Szumowski na pondělní tiskové konferenci.

Autor: ČTK Foto: , Anmar Khalil

Další čtení

Ukrajina útočí na Krym: Po útoku na elektrárny čelí Sevastopol kritické situaci

Zahraničí
24. 6. 2026
ilustrační obrázek

Mocenský poker v Praze: Německý tisk analyzuje střet mezi prezidentem a vládou

Zahraničí
24. 6. 2026

Před pěti lety se na Floridě zřítila 12patrová budova, při neštěstí zahynulo 98 lidí

Zahraničí
24. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ