Poražený dne? Sobotka! uvedl německý deník Bild

Zahraničí
3. 5. 2017 09:28
Předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka.
Předseda sociálních demokratů Bohuslav Sobotka.

Nejčtenější německý deník Bild označil českého premiéra Bohuslava Sobotku (ČSSD) na své titulní straně za poraženého dne. Počínání Sobotky, který v úterý oznámil demisi vlády, má za taktizování.

"Český ministerský předseda Bohuslav Sobotka (45) oznámil šest měsíců před volbami odstoupení vlády. Důvod: temné obchody jeho ministra financí Andreje Babiše," uvádí Bild v krátké poznámce, kterou doprovodil snímkem českého premiéra .

"Jeho (Babišova) liberální strana vede v průzkumech veřejného mínění před Sobotkovými sociálními demokraty. Šachový tah oslabuje Babiše. Bild míní: taktizování místo vládnutí?" píše nejčtenější německý list.

Blížícímu se konci českého kabinetu se věnují i další přední německé deníky, většinou však jen v krátkých odstavcových zprávách převzatých z agentur.

Autor: ČTK Foto: , Deml Ondřej

Další čtení

ilustrační foto

Rusko prý použilo v noci proti Ukrajině raketu Orešnik. Letěla 13 000 km/h

Zahraničí
Aktualizováno: 9. 1. 2026 09:47
ilustrační foto

Imigrační agenti v USA postřelili další dva lidi. Policie dala ruce pryč

Zahraničí
Aktualizováno: 9. 1. 2026 02:23
Tchaj-pej, Tchaj-wan

Trump: Je na čínském prezidentovi, co Čína udělá na Tchaj-wanu

Zahraničí
9. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ