Protekce: nejdřív prohrábli primátorovu běžeckou dráhu

Zahraničí
13. 12. 2012 08:54
Sněhovou nadílku rovnající se kalamitě nepamatují Chorvaté 50 let.
Sněhovou nadílku rovnající se kalamitě nepamatují Chorvaté 50 let.

Chorvatská metropole se v posledních dnech potýkala s přívaly sněhu, které paralyzovaly dopravu. Podle serveru Vecernji.hr nestačily technické služby odklízet bílou nadílku, kterou tam nepamatují půl století. Jedním z mála míst, která byla takřka perfektně čistá, se ovšem stala běžecká dráha využívaná primátorem Milanem Bandičem.

Mnohé Záhřebany, kteří se kvůli sněhu nemohli dostat do práce nebo si na neuklizených chodnících přivodili úraz, prý pohled na uklizený tartan pořádně dopálil. Na adresu jinak populárního Bandiče se proto snesla vlna kritiky; během kalamity totiž tvrdil, že pokud to bude nutné, "sníh sám sní".

Šéf údržby silnic se teď vše snaží vzít na sebe a tvrdí, že sníh na stadionu uklidili jeho zaměstnanci jako poděkování starostovi, který několik dní osobně řídil likvidaci sněhové kalamity. A Bandić na Facebooku prohlásil, že protekčně očištěnou dráhu vůbec nepoužil, protože poslední dva dny strávil na služební cestě v Římě.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP

Další čtení

Duma schválila odstoupení Ruska od evropské úmluvy proti mučení

Zahraničí
17. 9. 2025
Donald Trump

Trumpovu návštěvu Británie doprovází silné protesty. Nemají ho tam rádi

Zahraničí
17. 9. 2025
Madeleine McCann v době svého zmizení

Pamatujete na Madeleine? Hlavního podezřelého propustili z vězení

Zahraničí
17. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ