Roste počet utonulých dětí. Je to vina mobilních telefonů

Zahraničí
16. 8. 2018 06:14
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

V Německu roste počet utonulých dětí. Podle Německé společnosti pro záchranu životů (DLRG) to souvisí s posedlostí jejich rodičů mobilními telefony. Společnost proto vyzvala rodiče ke zvýšené pozornosti během rekreace u vody. Podle listu The Guardian se v Německu letos utopilo více než 300 lidí.

"Příliš málo rodičů a prarodičů se řídí radou: jakmile je vaše dítě nebo vnouče ve vodě, odložte svůj chytrý telefon," uvedl mluvčí DLRG Achim Wiese.

Organizace mimo jiné viní školy, že nenabízí povinné lekce plavání už od útlého věku. Mezi utonulými je podle listu více než 20 dětí mladších 15 let a 40 mladých žen a mužů ve věku mezi 16 a 25 lety. V nebezpečí jsou i starší lidé, kteří plavou příliš daleko od břehů, varují odborníci.

Německý plavecký svaz (DSV) varoval, že kvůli nedostatečné státní podpoře plaveckých kurzů se z Německa může stát země neplavců. Lidé totiž podle zástupce svazu Axela Dietricha často nevědí, jak se ve vodě chovat.

Autor: ČTK Foto: , pixabay.com/TheHilaryClark

Další čtení

Fico: Slovensko má zájem o dodávky plynu z rumunského projektu v Černém moři

Zahraničí
27. 3. 2026

Přes 370 000 dětí bylo v Libanonu vysídleno, 121 zahynulo, uvedl UNICEF

Zahraničí
27. 3. 2026
ilustrační foto

V Itálii povolili sebevraždu ženě. Sestavili pro ni přístroj a zabila se očima

Zahraničí
27. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ